Skip to main content

Czy godziny nadliczbowe w ruchomym czasie pracy występują? Na to pytanie odpowiadamy z Kadrami w pigułce w nowej serii artykułów, związanych z czasem pracy.

W ruchomym czasie pracy pracownik rozpoczyna i kończy prace o różnych godzinach. Może także zaczynać pracę w tej samej dobie pracowniczej. Rzecz jasna, nie zapominając o konieczności zachowania odpoczynku przy planowaniu pracy.

Rozliczenie czasu pracy bywa kłopotliwe, ponieważ pracodawcy nie wiedzą, kiedy doszło do pracy w nadgodzinach. To istotne ustalenie, ponieważ godziny nadliczbowe w ruchomym czasie pracy należy odpowiednio zrekompensować.

Godziny nadliczbowe w ruchomym czasie pracy

Zacznijmy od najważniejszej informacji: pracodawca może zlecić godziny nadliczbowe w ruchomym czasie pracy. Jakie obowiązują przy tym zasady? Omawia je dla Ciebie Donata Hermann-Marciniak – ekspert prawa pracy i autorka bloga Kadry w pigułce. To właśnie na tym blogu znajdziesz wszelkie wyjaśnienia. Z treści artykułu dowiesz się:

  • Na czym polega ruchomy czas pracy?
  • Jak zachować wymagany odpoczynek w ruchomym czasie pracy?
  • Kiedy występują godziny nadliczbowe w ruchomym czasie pracy?
  • Jak wprowadzić ten system w zakładzie pracy?

Kliknij poniżej po więcej wiedzy:

Godziny nadliczbowe w ruchomym czasie pracy

iPersonel & Kadry w pigułce

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat rozliczania godzin nadliczbowych – mamy dla Ciebie dobrą informację. Wiemy, ile trudności sprawiają one pracodawcom i działom HR, dlatego przygotowaliśmy cykl materiałów na temat nadgodzin: limity, formy rekompensaty, zasady rozliczenia itp. Uwzględniliśmy przy tym różne okresy rozliczeniowe i wymiary etatu. Sprawdź poniżej:

Jak rozliczyć nadgodziny u niepełnoetatowca?

Nadgodziny dla niepełnoetatowca

Limit nadgodzin – dobowy, tygodniowy i roczny

Rozliczanie godzin nadliczbowych – wyjaśnienia i przykłady

Co przysługuje za nadgodziny w sobotę? Zasady rekompensaty

Nadgodziny w zadaniowym czasie pracy

Zmiany w kadrach i płacach. Nowe wskaźniki i stawki w 2021 roku

prezencie wszystkie nowe parametry płacowe zebrane w jednym miejscu! Jako Twoje wsparcie w HR jesteśmy zobowiązani zadbać o to, byś zawsze był na bieżąco! Przechodząc od słów do czynów, przekazujemy Ci ten oto e-book na znak naszej wierności i rzetelności:

E-book: zmiany w kadrach i płacach w 2021 roku. Nowe stawki i wskaźniki

Kalkulator wynagrodzeń Asystent kadrowego

Nie skończyliśmy jeszcze tego rozdania. Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Dobra passa trwa. Uwaga, kolejny as pojawił się na stole. Co nim jest? Kod do darmowej wersji PREMIUM kalkulatora wynagrodzeń Asystenta kadrowego.

Dlaczego warto mieć pod ręką aplikację Asystent kadrowego?

Po pierwsze, bogata funkcjonalność.

Po drugie, intuicyjna obsługa.

Po trzecie, trzymiesięczny darmowy okres próbny.

Po czwarte, piąte i szóste: bogata funkcjonalność.

Asystent kadrowego nie tylko obliczy wysokość wynagrodzenia Twoich pracowników. Zapewni Ci także wsparcie w obszarze czasu pracy i zatrudnienia. Sprawdzisz z nim wymiar dostępnego urlopu, liczbę godzin roboczych czy długość okresu wypowiedzenia. Poza tym, masz dostęp do aktualnych wskaźników kadrowo-płacowych, obowiązujących w 2021 r.

Czy warto? Kilka tysięcy pracowników HR zna już odpowiedź na to pytanie. Poznaj i Ty.

Więcej informacji:

Kalkulator wynagrodzeń Asystent kadrowego

Miłego korzystania!

asystent kadrowego