Prezydent podpisał ustawę, zgodnie z którą od 9 października 2020 roku konieczne jest ponowne przeliczenie podstawy wymiaru zasiłku chorobowego. Ekspert ds. prawa pracy Donata Hermann-Marciniak w najnowszym wpisie po raz kolejny wyjaśnia tę problematyczną dla wielu kwestię.
- W jakim przypadku konieczne jest przeliczenie podstawy wymiaru zasiłku chorobowego?
- W jaki sposób ustalić wysokość zasiłku?
- Czy konieczne jest złożenie wniosku do pracodawcy?
Odpowiedzi znajdziesz na blogu Kadry w pigułce. Kliknij poniżej, aby przeczytać artykuł.
Niefortunne przypadki w dziale kadrowo-płacowym
,,Niefortunne przypadki w dziale kadrowo-płacowym” to cykl artykułów, który tworzymy dla Ciebie razem z Kadrami w pigułce. Jakie jest nasze główne założenie? Na skomplikowane przypadki dajemy gotowe rozwiązania. Chcemy pomóc działom HR w rozwianiu wszelkich wątpliwości, realizacji codziennych zadań i podołaniu wszelkim wyzwaniom.
Czy interesuje Cię tematyka świadczeń chorobowych? Jeśli tak, sprawdź pozostałe materiały, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Co ważne, wszelkie wyjaśnienia poparliśmy praktycznymi przykładami. Pozwolą Ci one zrozumieć dane zagadnienie.
Blog iPersonel: podstawa zasiłku chorobowego a zmiana etatu – na przykładach
Blog Kadry w pigułce: podstawa zasiłku chorobowego w przypadku zmiany wymiaru etatu
Zobacz także materiał wideo eksperta ds. prawa pracy. Donata Hermann-Marciniak wyjaśnia, jak w prawidłowy sposób ustalić podstawę wymiaru zasiłku chorobowego w przypadku obniżenia wymiaru czasu pracy.
Kliknij poniżej po więcej wiedzy.
Nie pozwól, by ominęła Cię istotna zmiana z zakresu prawa pracy. Zaglądaj do naszej bazy wiedzy i bądź na bieżąco z wydarzeniami w świecie prawa pracy.
Miłej lektury!
iPersonel & Kadry w pigułce