Skip to main content

,,Praca zdalna a ewidencja czasu pracy” to kolejny artykuł, który przygotowaliśmy dla Ciebie w ramach współpracy z Kadrami w pigułce. Razem z ekspertem ds. prawa pracy Donatą Hermann-Marciniak staramy się być Twoim merytorycznym i technicznym wsparciem w HR. W jaki sposób?

Na bieżąco informujemy o zmianach z zakresu prawa pracy, wyjaśniamy skomplikowany przypadki i odpowiadamy na Wasze pytania i wątpliwości. Codziennie rozwijamy także oprogramowanie kadrowo-płacowe iPersonel, by usprawnić pracę osób, pracujących w dziale HR.

Praca zdalna a ewidencja czasu pracy

Wiemy, że wiele trudności sprawia zależność: praca zdalna a ewidencja czasu pracy. Z tego względu – podejmujemy się tematu. Czego dowiesz się z najnowszego artykułu?

  • Czy konieczna jest ewidencja czasu pracy zdalnej?
  • W jaki sposób pracownik musi ewidencjonować wykonane zadania?
  • Jaki jest wzór rejestru pracy zdalnej?
  • Od którego momentu należy ewidencjonować godziny pracy?
  • W jaki sposób zlecić pracę w trybie zdalnym?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na blogu Kadry w pigułce. Kliknij poniżej.

Ewidencja czasu pracy zdalnej

iPersonel & Kadry w pigułce

Nie od dziś wiemy, że przypadki chodzą po ludziach i po działach kadrowo-płacowych. Świadomi tego, podejmujemy się wyjaśnienia skomplikowanych tematów w HR. Wiemy, że proste, podręcznikowe przykłady są niewystarczające w obliczu tego, z czym codziennie mierzą się pracownicy działu kadr i płac.

Czy śledzisz nasz cykl ,,Niefortunne przypadki w dziale kadrowo-płacowym”?

Jeśli tak, to wiesz, że na te trudne przypadki dajemy gotowe rozwiązania.

Pomieszanie z poplątaniem ustępuje miejsca merytorycznym wyjaśnieniom i praktycznym przykładom. Wiedza przekazana w prosty sposób pozwoli Ci rozwiązać problemy w naliczaniu płac, rozliczaniu pracowników, rejestracji ich czasu pracy, czy innych kwestiach, związanych z zatrudnieniem. Sprawdź artykuły.

Rozliczanie składkowo-podatkowe wynagrodzenia pracownika w 2021

Przeliczenie podstawy wymiaru zasiłku

Zleceniobiorcy a wpłaty do PPK

Łączenie urlopu rodzicielskiego z pracą i druk RCA

Prawo pracy. First minute

Pozycja obowiązkowa do przeczytania w 2021?

,,Prawo pracy. First minute.” Książka stanowi gotową odpowiedź dla pracodawców, osób zarządzających personelem oraz pracowników działów HR na konkretne, praktyczne pytania i wątpliwości związane z prawem pracy. Publikacja jest kierowana przede wszystkim do:

  • właścicieli firm zatrudniających choćby jednego pracownika
  • menedżerów
  • kierowników
  • dyrektorów, w tym dyrektorów HR
  • przełożonych
  • pracowników działu HR.

Książka została podzielona na 12 rozdziałów: godziny nadliczbowe, systemy czasu pracy, czas pracy, podróż służbowa, rozwiązywanie umów o pracę, zakaz konkurencji, kara porządkowa, przestój, porozumienie/wypowiedzenie zmieniające, odprawa/odszkodowanie, dyskryminacja/równie traktowanie/mobbing, zawieszenie zakładowych przepisów prawa pracy/warunków zatrudnienia.

Autorką publikacji jest nasz Ekspert ds. prawa pracy – Donata Hermann-Marciniak. Specjalistka z zakresu prawa pracy, autorka książek: „Urlopy pracownicze i inne zwolnienia od pracy”, „Zatrudnianie i zwalnianie pracowników”, współautorka publikacji „Dokumentacja pracownicza i ewidencja czasu pracy”.

Autorka bloga z zakresu prawa pracy „Kadry w pigułce”.

Autorka kursów online, filmów (YouTube) oraz licznych publikacji z zakresu prawa pracy.

„Prawo pracy. First minute” to idealny prezent nie tylko dla Ciebie. Książka ta może stać się idealnym prezentem dla osób zarządzających personelem w Twojej firmie!

Zainwestuj w swój rozwój z tą encyklopedią praktycznej i fachowej wiedzy: zamów książkę już teraz!