Baza wiedzy.

Mamy mnóstwo wiedzy i chcemy się nią dzielić! Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o kadrach i płacach.

Meteorolodzy uspokajają – dane w chmurze obliczeniowej całkowicie bezpieczne.

Meteorolodzy uspokajają – dane w chmurze obliczeniowej całkowicie bezpieczne.

Z tej chmury deszczu nie będzie.

,,Cloud computing zalety”, ,,serwer w chmurze”, ,,dane w chmurze obliczeniowej”. Wygląda zupełnie jak wpisywane przez Ciebie hasło, prawda? A skąd o tym wiemy? Bo jesteśmy jak Sherlock Holmes, który bacznie obserwuje i analizuje oraz jak Superbohater, który pędzi do Ciebie z pomocą i gotowym rozwiązaniem. A w wersji dla romantycznych – jesteśmy tym jedynym, który będzie przy Tobie na dobre i na złe, każdego dnia.

Naszą tajną bronią jest system kadrowo-płacowy iPersonel. Aż boimy się pomyśleć, co by było, gdyby Ci bohaterowie mieli takiego partnera do działań, jakiego Ty możesz mieć w kadrach i płacach. A czym on jest? iPersonel to oprogramowanie w chmurze, a chmura to rozwiązanie na miarę nowoczesnego przedsiębiorstwa. Dowód? Znajdziesz go poniżej.

Dlaczego warto przechowywać dane w chmurze obliczeniowej?

 1. Dane w chmurze obliczeniowej całkowicie bezpieczne.
  Zagadka. Co było pierwsze: hakerzy czy zabezpieczenia? Bo jeśli najpierw hakerzy, to musieli jednak być po to, żeby już przełamywać zabezpieczenia (których nie było!), a jeśli zabezpieczenia, to po co były, skoro nie było hakerów?
  A widzisz, do przemyślenia. Ale skoro ustaliliśmy, że oni po prostu ISTNIEJĄ (nieważne w jakiej kolejności) – to należy też przyznać, że bardzo szybko się rozwijają. Jednak przed takimi internetowymi spryciarzami można się bronić. O prawidłowy dostęp do danych dbają programiści, którzy znajdują się po tej dobrej stronie mocy.
  Ponoć poczucie pewności siebie u partnera to jest to. Dlatego iPersonel z pełnym przekonaniem może Ci oświadczyć (nie ,,się oświadczyć”, więc nie zakładaj jeszcze białej sukni), że korzysta z najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wszystko dzięki współpracy z firmą Beyond. Posiada ona certyfikat Rated 4 wg ANSI / TIA-942. Pewnie niewiele Ci to mówi, ale jedyne co powinieneś zapamiętać to to, że jest to najwyższy z certyfikatów, jaki można uzyskać w zakresie Centrum Przetwarzania Danych. I Beyond posiada go jako jedyny w Europie Środkowo-Wschodniej.
 2. Automatyczne aktualizacje.
  Najpierw odpowiedz szczerze: ile razy zbagatelizowałeś aktualizacje ważnych programów na swoim komputerze? No właśnie. Dużo.
  Nie wiemy, jak pracują inni dostawcy oprogramowania, ale nasz zespół iPersonel na bieżąco identyfikuje problemy, znajduje ewentualne luki w systemie, by potem przekazać Ci gotowe rozwiązania w postaci aktualizacji. I nawet tu Cię możemy wyręczyć. Jako Twój dostawca oprogramowania kadrowo-płacowego będziemy o Tobie pamiętać, tak jak to przysięgaliśmy w umowie. Na wieki wieków. Albo krócej. To zależy od umowy. 🙂
 3. Dostęp do danych.
  Masz smartfona? Masz. Laptopa albo tablet masz? Masz. To masz też i dostęp do iPersonel. Dodatkowo potrzebujesz tylko połączenia z Internetem. Możesz korzystać z naszego systemu kadrowo-płacowego, kiedy chcesz i gdzie chcesz. W biurze i poza nim.
 4. Sprawna wymiana informacji.
  Wymieniaj się danymi bez konieczności ich przekazywania, spotkań czy tracenia czasu na szukanie dokumentów w archiwum. Musisz wykonać i wysłać raport list płacowych menadżerowi ds. kadr i płac, który akurat znajduje się na drugim końcu Polski na konferencji? Nic prostszego. Kilka kliknięć sprawi, że otrzymasz gotowy raport i dostarczysz go na czas swojemu przełożonemu.  
  Wnioskowanie, raportowanie, analizowanie, rejestrowanie – w skrócie: wszystko – możesz wykonać łatwiej i sprawniej, bez konieczności odchodzenia od biurka. No chyba, że po kawę i ciastko. 🙂
 5. Elastyczność rozwiązania.
  Oprogramowanie będzie tak samo sprawne przy 100 korzystających z niego użytkownikach, jak i tysiącu. Może to być oprogramowanie zarówno dla biur rachunkowych, jak i jednostek samorządu terytorialnego czy firm produkcyjnych. Podsumowując – wszędzie zadziała sprawnie, niezależnie od branży i wielkości firmy. Brzmi jak popularne ostatnio równouprawnienie.

Oprogramowanie w chmurze czy z głową w chmurkach?

Podsumowując. Chmura obliczeniowa to rozwiązanie, które bez wątpienia sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie. No i zobacz, ile czasu i energii możesz zaoszczędzić! A przecież liczy się każda chwila, każda najmniejsza decyzja. Dowód? Mark Zuckerberg, Steve Jobs czy Barack Obama – zrezygnowali z podejmowania decyzji o tym… w co się ubiorą. Wiedziałeś o tym czy dopiero teraz zwróciłeś uwagę na to, że Zuckerberg zawsze wybiera szare t-shirty, Steve Jobs nosił czarne golfy, a Barack Obama stawia na szary lub niebieski garnitur? Dzięki temu, mogą skupić się na innych istotnych sprawach.

Ty też tak możesz! Nie, nie – przecież nie każemy Ci się ubierać w to samo. Chodzi o to, że jeśli wybierzesz rozwiązanie chmurowe do zarządzania zasobami ludzkimi będziesz mógł zająć się sprawami, które wymagają Twojej uwagi w pierwszej kolejności. Bo jak wiadomo, są sprawy ważne i ważniejsze. W skrócie, PRIO-RY-TE-TY.