Skip to main content

Najważniejsze zmiany

  1. (IP-7471) Nowy sposób obliczania zaliczki na podatek w miesiącu przekroczenia pierwszego progu podatkowego. Podział podstawy podatku na dwie części, liczone według różnych stawek.
  2. (IP-7096) Możliwość filtrowania pracowników, znajdujących się na naliczonej liście płac, według wybranych kryteriów. Należą do nich: rozliczona choroba, urlopy, nadgodziny, praca nocna, a także prezentacja aktywnych i byłych pracowników w oparciu o analizę aktywnych umów w miesiącu naliczenia listy płac.
  3. (IP-8858) Oprogramowanie zmian i pełna obsługa nowego wzoru deklaracji PIT-11 za rok 2019.
  4. (IP-1727) Walidacja adresów do PIT w taki sposób, aby nie mogły współistnieć dwa adresy w tym samym zakresie dat. Pobieranie podczas generowania dokumentów PIT ostatniego aktywnego adresu w roku podatkowym.
  5. (IP-8759) Wprowadzenie nowego typu ulgi podatkowej – rezygnacja z ulgi dla młodych w celu obsłużenia przypadku, gdy pracownik rezygnuje z ulgi (domyślnie system nalicza pełną ulgę dla młodych do ukończenia 26 roku życia).
  6. (IP-8703) Nowa szata graficzna -ustandaryzowanie pod względem estetyki oraz przystosowanie do zmian prawnych wzorów dokumentów dostarczanych wraz z systemem iPersonel.
  7. (IP-6752) Nowa funkcjonalność polegająca na możliwości zdefiniowania różnych szablonów wiadomości email, generowanych z systemu do pracowników oraz wyboru zastosowanego wzoru przy wysyłce różnych typów dokumentów.
  8. (IP-8657) Możliwość konfiguracji szablonu nazwy dla plików paska płacowego według własnych preferencji, np. oznakowanie paska płacowego kodem pracownika.
  9. (IP-7978) Możliwość oznaczenia urlopu wypoczynkowego jako pobyt za granicą dla pracowników z obywatelstwem innym niż polskie. Generowanie komunikatu informacyjnego dzień przed zakończeniem urlopu w ramach modułu Monitoring.
  10. (IP-7976) Możliwość ewidencji okresów pobytu obcokrajowców w Polsce w celu ustalenia prawidłowej rezydencji podatkowej wraz z monitoringiem i ostrzeżeniami o konieczności weryfikacji trybu naliczania podatku dla pracownika po przekroczeniu 183 dni w kraju.
  11. (IP-520) Możliwość ręcznego oznakowania absencji jako rozliczonej ze wskazaniem powiązanego składnika z konkretnej listy płac.
  12. (IP-8701) Dodanie nowego raportu PPK, analizującego wiek i staż pracowników. Na tej podstawie zaprezentowane zostaną daty obowiązkowego zgłoszenia lub wznowienia uczestnictwa w PPK. Raport wykazuje także pracowników w kontekście ich statusu wobec PPK: podleganie, zgłoszenie dobrowolne i ustawowe, rezygnacja, jak również umożliwia wygenerowanie pliku zgłoszeniowego.
  13. (IP-8840) Obsługa przesunięcia o jeden miesiąc zaliczki na podatek dochodowy od składek opłacanych przez pracodawcę na PPK. Wprowadzenie nowych składników płacowych, będących przychodem opodatkowanym, których wartość stanowią składki pracodawcy na PPK z poprzedniego miesiąca.

Moduł kadry

  1. (IP-8564) Dodanie podpowiedzi systemowych odnośnie daty rozpoczęcia okresu uczestnictwa w Pracowniczych Planach Kapitałowych w oparciu o bieżącą datę zatrudnienia i trzymiesięczny staż pracy w danym roku.
  2. (IP-8254) Rozbudowa funkcjonalności zarządzania okresem uczestnictwa w PPK: dodanie ostrzeżenia podczas próby wprowadzenia lub usunięcia pracownika, nowe ustawienia sterujące wymagalnością wprowadzenia, podpowiadanie daty końca przy rezygnacji pracownika z uczestnictwa.
  3. (IP-9053) Raport pracowników, którzy podczas zwolnienia byli członkami PPK. Możliwość pobrania pliku XML w standardzie Grupy Projektowej.
  4. (IP-1727) Walidacja adresów do PIT w taki sposób, aby nie mogły współistnieć dwa adresy w tym samym zakresie dat. Pobieranie, podczas generowania dokumentów PIT, ostatniego aktywnego adresu w roku podatkowym.
  5. (IP-8772) Weryfikacja unikalności numeru PESEL osobno dla pracowników i podmiotów zewnętrznych.
  6. (IP-8618) Dodanie nowego typu badań lekarskich: „Badanie sanitarno-epidemiologiczne”.
  7. (IP-9186) Poprawa wprowadzania kwoty miesięcznego limitu potrącenia komorniczego w danych płacowych pracownika.
  8. (IP-8602) Zmiana sposobu obliczania limitu 33 miesięcy trwania zatrudnienia w oparciu o umowę na czas określony w przypadku wystąpienia przerwy w zatrudnieniu – uwzględnienie dni wykraczających poza pełne miesiące osobno dla każdego okresu zatrudnienia.
  9. (IP-8810) Funkcjonalność oznaczania projektów, które system powinien automatycznie zamknąć w momencie zwolnienia pracownika.
  10. (IP-8679) Dodanie opcji kontroli systemowej, pilnującej, aby data rozpoczęcia pracy była zawsze spójna z datą rozpoczęcia umowy.
  11. (IP-8809) Dostosowanie pola na umowie „Miejsce wykonywania pracy” do dłuższych nazw – dodanie większej ilości znaków.
  12. (IP-8634) Poprawa mechanizmu pobierania danych do obliczania liczby dni okresu zasiłkowego narastająco, gdy w trakcie okresu zasiłkowego wystąpiła choroba bez prawa do świadczeń.
  13. (IP-8617) Możliwość wprowadzania w oknie systemowym oraz importu standardowego z Excela zwolnień lekarskich na opiekę nad dzieckiem i członkiem rodziny.
  14. (IP-8133) Automatyczne przypisanie kodu zwolnienia „A” podczas dodawania zwolnienia lekarskiego bezpośrednio po innym zwolnieniu lekarskim lub po przerwie nieprzekraczającej 60 dni.
  15. (IP-7978) Możliwość oznaczenia urlopu wypoczynkowego jako pobyt za granicą dla pracowników z obywatelstwem innym niż polskie. Generowanie komunikatu informacyjnego dzień przed zakończeniem urlopu w ramach modułu Monitoring.
  16. (IP-7976) Możliwość ewidencji okresów pobytu obcokrajowców w Polsce w celu ustalenia prawidłowej rezydencji podatkowej wraz z monitoringiem i ostrzeżeniami o konieczności weryfikacji trybu naliczania podatku dla pracownika po przekroczeniu 183 dni w kraju.
  17. (IP-8894) Poprawa warunków sterujących komunikatem ostrzegawczym o przekroczeniu limitu wolnego za nadgodziny, możliwego do odbioru w ramach jednego okresu rozliczeniowego.
  18. (IP-8699) Dodatkowa informacja na kalendarzu pracownika w momencie zmiany czasu z letniego na zimowy odnośnie czasu zaplanowanego w trakcie nocnej zmiany.
  19. (IP-7603) Opcja wprowadzenia innej nieobecności nieusprawiedliwionej w ujęciu godzinowym.
  20. (IP-7514) Nowa zakładka Dokumenty, prezentująca listę dokumentów powiązanych z danym podmiotem zewnętrznym wraz z możliwością dodawania w niej nowych dokumentów.

Moduł importu

  1. (IP-9070) Rozbudowa importu nadgodzin i pracy nocnej, poprzez możliwość zawężenia importu wyłącznie do czasu dodatkowo przepracowanego. Wprowadzenie dodatkowej weryfikacji, czy nadgodziny 50% lub 100% nie przekraczają 24 godzin.
  2. (IP-8590) Modyfikacja zabezpieczeń dotyczących wielokrotnego importu miesięcznych wartości bilansu otwarcia – uwzględnienie sytuacji, w której w jednym miesiącu nastąpiły dwie wypłaty.
  3. (IP-8589) Zabezpieczenie przed importem pokrywających się absencji, w przypadku gdy w pliku dla jednego pracownika wprowadzono błędnie kilka absencji w tym samym dniu.
  4. (IP-8757) Możliwość importu haseł pracowników w module importu standardowego.
  5. (IP-8639) Rozbudowa importu zwolnień e-ZLA o obsługę zwolnień z okresem pobytu w szpitalu innym niż okres całego zwolnienia.
  6. (IP-8623) Wyłączenie dodatkowego algorytmu uzupełniania kodu zwolnienia „A” podczas importu zwolnień z e-ZLA i generowania z nich chorób.
  7. (IP-8607) Obsługa i prawidłowa interpretacja wartości „Tak” i „Nie” w kolumnach pliku importowego, niezależnie od formy zapisu (jako format liczbowy, tekstowy, wartości logiczne).
  8. (IP-8722) Weryfikacja na etapie tworzenia pliku importowego i komunikat błędu pojawiający się w przypadku usunięcia identyfikatorów danych (np. PESEL, kod wewnętrzny).

Moduł płace

  1. (IP-9256) Komunikat ostrzegawczy o sprzecznych ustawieniach z bilansu otwarcia, wchodzących w skład podstawy zasiłku chorobowego.
  2. (IP-9255) Poprawa mechanizmu podejmowania decyzji, w ramach której umowy ma zostać rozliczony jednorazowy składnik płacowy z datą wykraczającą poza okres zatrudnienia, dla pracowników z więcej niż jedną umową w miesiącu.
  3. (IP-9245) Obsługa i poprawne naliczanie dokumentu PIT-11 dla pracownika zwolnionego w trybie przejęcia, a następnie ponownie zatrudnionego w tym samym roku podatkowym.
  4. (IP-9090) Uwzględnienie zmiany maksymalnej podstawy naliczenia składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe dla urlopu wychowawczego trwającego nieprzerwanie od kilku miesięcy.
  5. (IP-9071) Poprawa wykazywania wartości wynagrodzenia godzinowego na raporcie podstaw zasiłkowych.
  6. (IP-9063) Obsługa znaków specjalnych, które mogą występować np. w nazwie firmy na deklaracjach ZUS podczas wysyłki do Płatnika.
  7. (IP-9062) Poprawa redukcji składników płacowych o liczbę dni roboczych w miesiącu dla pracownika z umową, która nie pokrywa całego miesiąca.
  8. (IP-9051) Poprawa kopiowania składników płacowych z umowy do aneksu w przypadku kilku stawek akordowych, rozliczanych na różne stanowiska kosztowe.
  9. (IP-9050) Automatyczne naliczanie przychodu z tytułu składek pracodawcy za ostatni miesiąc członkostwa w PPK. Przypadek wypłaty wynagrodzenia w miesiącu, w którym pracownik zrezygnował z uczestnictwa.
  10. (IP-9043) Poprawa obliczania kwoty wolnej od potrąceń dla członków PPK, którym podatek od składek pracodawcy liczony jest z miesięcznym przesunięciem.
  11. (IP-9042) Rozbudowa raportu składników płacowych o możliwość filtrowania pracowników według statusu zatrudnienia i aktywności umów.
  12. (IP-8995) Obsługa poziomu kosztów w sekcji D dokumentu PIT-11 dla byłego pracownika, któremu wypłacono zaległe wynagrodzenie w następnym roku podatkowym.
  13. (IP-8973) Usprawnienie algorytmu filtrującego umowy w historii pracownika w celu rozliczenia składników płacowych nie przypisanych do żadnej umowy.
  14. (IP-8965) Możliwość oznaczenia składnika płacowego jako stanowiącego wynagrodzenie dla pracownika za tzw. oddelegowanie za granicę z zabezpieczeniem społecznym.
  15. (IP-8939) Rozbudowa funkcjonalności wysyłki danych do instytucji PPK o parametry umożliwiające sterowanie przesyłaniem informacji o dowodzie tożsamości pracownika.
  16. (IP-8938) Umieszczenie na deklaracjach PIT pola zawierającego stanowisko służbowe płatnika lub osoby wyznaczonej do obliczenia i pobrania podatku.
  17. (IP-8936) Nowe składniki płacowe, służące do rozliczenia przychodu ze składek PPK, wypłaconych po rozwiązaniu umowy z pracownikiem.
  18. (IP-8930) Rozbudowa raportu składek PPK o pola kwotowe, podsumowujące kolumny oraz grupy wierszy.
  19. (IP-8840) Obsługa przesunięcia o jeden miesiąc zaliczki na podatek dochodowy od składek opłacanych przez pracodawcę na PPK. Wprowadzenie nowych składników płacowych, będących przychodem opodatkowanym, których wartość stanowią składki pracodawcy na PPK z poprzedniego miesiąca.
  20. (IP-8830) Poprawa naliczania potrąceń komorniczych na dodatkowej liście płac w przypadku wystąpienia składnika płacowego bezpośrednio odejmowanego od netto do wypłaty, który to składnik został naliczony na głównej liście płac.
  21. (IP-8823) Poprawa naliczania listy płac w przypadku, gdy pracownik zrezygnował z PPK już po naliczeniu listy i konieczne było jej wystornowanie oraz ponowne naliczenie.
  22. (IP-8818) Poprawa redukcji o zaległe nieobecności niepłatne w przypadku wielu list płacowych w miesiącu.
  23. (IP-8817) Możliwość wyboru źródła stanowiska kosztowego i nośnika kosztów spośród przypisanych do struktury organizacyjnej lub do pracownika dla dekretu księgowego.
  24. (IP-8785) Rozbudowa funkcjonalności generowania raportu uczestnictwa w PPK o możliwość wyboru dowolnego okresu raportowania.
  25. (IP-8767) Poprawa algorytmu obliczającego wartość składki zdrowotnej na liście płac dla pracownika z ulgą dla młodych po wykonaniu korekty ręcznej innego składnika.
  26. (IP-8760) Poprawa wyliczania liczby zaplanowanych godzin pracy na potrzeby obliczenia zaległego wynagrodzenia za pracę nocną i nadgodziny.
  27. (IP-8759) Wprowadzenie nowego typu ulgi podatkowej – Rezygnacja z ulgi dla młodych w celu obsłużenia przypadku, gdy pracownik rezygnuje z ulgi (domyślnie system nalicza pełną ulgę dla młodych do ukończenia 26 roku życia).
  28. (IP-8747) Możliwość przypisania domyślnego wierzyciela do konta dla dekretu księgowego.
  29. (IP-8745) Możliwość zgłoszenia rezygnacji z PPK w tym samym miesiącu, w którym pracownik został już zgłoszony jako członek PPK.
  30. (IP-8740) Dodanie informacji o symbolu państwa do obywatelstwa. Uwzględnienie obywatelstwa pracowników na ekranie raportu uczestnictwa w PPK.
  31. (IP-8724) Rozbudowa bilansu otwarcia oraz historii zatrudnienia o pola wykorzystanego w danym roku przychodu nieopodatkowanego, związanego z ulgą dla młodych.
  32. (IP-8721) Rozbudowa funkcjonalności wysyłki danych do instytucji PPK o parametry umożliwiające sterowanie przesyłaniem danych kontaktowych pracownika.
  33. (IP-8709) Wykazywanie składek PPK płaconych przez pracodawcę w raporcie ZUS RCA.
  34. (IP-8705) Poprawienie prezentacji nazwy listy płac w komunikacie, potwierdzającym pomyślne zakończenie operacji stornowania pracowników do nowej listy.
  35. (IP-8701) Dodanie nowego raportu PPK, analizującego wiek i staż pracowników, na podstawie których zaprezentowane zostaną daty obowiązkowego zgłoszenia lub wznowienia uczestnictwa w PPK. Raport wykazuje także pracowników w kontekście ich statusu wobec PPK: podleganie, zgłoszenie dobrowolne i ustawowe, rezygnacja; ponadto umożliwia wygenerowanie pliku zgłoszeniowego.
  36. (IP-8690) Modyfikacja sposobu naliczania i raportowania składek PPK – odbywa się teraz według daty wypłaty.
  37. (IP-8687) Modyfikacja mechanizmu pobierania ulgi podatkowej oraz kosztów uzyskania przychodu według daty wypłaty listy płac, a nie okresu listy płac.
  38. (IP-8683) Dodanie informacji o łącznej liczbie pracowników, uwzględnionych w raporcie Uczestnictwo w PPK.
  39. (IP-8681) Uwzględnienie wartości zasiłków i świadczeń ZUS w kluczu podziałowym dekretu księgowego.
  40. (IP-8672) Poprawa algorytmu rozliczającego zaległe choroby po wykonaniu korekty ręcznej składnika redukcji o zaległe choroby i ponownym przeliczeniu listy płac z zachowaniem korekt.
  41. (IP-8668) Poprawa limitowania podstawy składek emerytalno-rentowych dla pracownika z pracą twórczą, w przypadku wykonania korekty ręcznej na składniku płacowym, niestanowiącym podstawy pracy twórczej.
  42. (IP-8667) Dodatkowa weryfikacja miesięcy, w których nie przysługiwało wynagrodzenie zmienne, w algorytmie wyznaczania podstawy dopłaty urlopowej według daty wypłaty.
  43. (IP-8662) Poprawa naliczania podstawy zasiłku chorobowego w pierwszym miesiącu zatrudnienia z uwzględnieniem dodatku za pracę w nocy.
  44. (IP-8658) Uwzględnienie ulgi dla młodych podczas obliczania kwoty wolnej od potrąceń.
  45. (IP-8657) Możliwość konfiguracji szablonu nazwy dla plików paska płacowego według własnych preferencji, np. oznakowanie paska płacowego kodem pracownika.
  46. (IP-8638) Poprawa prezentacji stawek procentowych na ekranie eksportu listy płac – wyłączenie zaokrąglania do dwóch miejsc po przecinku.
  47. (IP-8630) Modyfikacja sposobu określania, w którym momencie przychód młodego pracownika przestaje być zwolniony z podatku – decyduje data wypłaty wynagrodzenia po osiągnięciu 26 roku życia.
  48. (IP-8615) Pomijanie zleceniobiorców w mechanizmie wyrównywania podstawy zasiłku chorobowego.
  49. (IP-8608) Dodatkowe komunikaty dla użytkownika, gdy aktualny proces wprowadzania pracownika zostanie przerwany z powodu braku praw.
  50. (IP-8605) Ustawienie priorytetu ubruttowienia wynagrodzenia zasadniczego w przypadku ubruttowienia większej liczby składników z różnym wpływem na podatek i składki ZUS.
  51. (IP-8592) Dodanie komunikatu informującego o nieprawidłowej konfiguracji składnika ubruttowionego.
  52. (IP-8580) Zabezpieczenie mechanizmu potrąceń na wypadek ujemnego netto, wynikającego ze świadczenia niepieniężnego rozliczanego na dodatkowej liście płac.
  53. (IP-8562) Nowe zabezpieczenie przed podwójnym uruchomieniem naliczania tej samej listy płac.
  54. (IP-8522) Wykazanie okresów pracy nauczycielskiej na ekranie deklaracji ZUS RPA.
  55. (IP-8184) Obniżenie redukcji wynagrodzenia za czas choroby o jeden dzień, w przypadku rozliczania 31 dni zasiłku chorobowego, gdy część zasiłku pochodzi z poprzedniego miesiąca – zabezpieczenie przed ujemnym wynagrodzeniem powstałym przez zbyt dużą redukcję o czas choroby.
  56. (IP-8135) Uporządkowanie i poprawa estetyki interfejsu w oknie dodatkowych danych dla PIT 4R i PIT 8AR.
  57. (IP-8127) Możliwość naliczania stawki nadgodzin według normatywnego czasu pracy dla pracowników, których liczba zaplanowanych godzin pracy różni się od normy miesięcznej.
  58. (IP-8099) Modyfikacja zmiennej @WynagrodzenieZasadnicze@ w sposób umożliwiający wykorzystanie jej w składniku miesięcznym oraz okresowym, zgodnie z okresami obowiązywania umowy o pracę.
  59. (IP-7728) Uwzględnienie zmiany płacy minimalnej podczas waloryzacji podstawy świadczenia rehabilitacyjnego według współczynnika waloryzacji z poprzedniego roku.
  60. (IP-7625) Modyfikacja algorytmu wyznaczania podstawy dopłaty urlopowej z miesiąca rozpoczęcia urlopu wypoczynkowego, gdy został wprowadzony w kilku częściach, a przerwa przypada na weekend kończący miesiąc.
  61. (IP-7528) Nowe powiadomienia o braku danych potrzebnych do wygenerowania dokumentów PIT.
  62. (IP-7518) Poprawa pobierania odpowiedniego współczynnika ekwiwalentu urlopowego w przypadku wypłaty z miesięcznym opóźnieniem na przełomie roku.
  63. (IP-7512) Możliwość wygenerowania danych i pliku KEDU, w celu przesłania do Płatnika ZUS IWA (informacje potrzebne do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe).
  64. (IP-7473) Możliwość wyboru trybu przeliczania dni faktycznie przepracowanych i do przepracowania według planu pracy lub czasu normatywnego przy generowaniu raportu ZUS Z-3.
  65. (IP-7096) Możliwość filtrowania pracowników znajdujących się na naliczonej liście płac według wybranych kryteriów. Należą do nich: rozliczona choroba, urlopy, nadgodziny, praca nocna, a także prezentacja aktywnych i byłych pracowników w oparciu o analizę aktywnych umów w miesiącu naliczenia listy płac.
  66. (IP-6595) Wykazanie opisu dodatkowego składnika jako nazwy przychodu w części F na deklaracji PIT-11.
  67. (IP-520) Możliwość ręcznego oznakowania absencji jako rozliczonej ze wskazaniem powiązanego składnika z konkretnej listy płac.

Moduł czasu pracy

  1. (IP-8831) Rozbudowa mechanizmu generowania chorób oraz importu e-ZLA o weryfikację przypisanego do pracownika okresu ubezpieczenia chorobowego.
  2. (IP-8750) Prezentacja w raporcie macierzy absencji informacji o wszystkich nieobecnościach pracownika, jakie w danym dniu wystąpiły, zamiast danych dotyczących tylko ostatniej z nich.
  3. (IP-8720) Dodanie raportu kolizji absencji informującego o pokrywających się okresach absencji pochodzących z rożnych źródeł.
  4. (IP-8706) Odejmowanie nadmiarowej godziny podczas liczenia czasu przepracowanego zgodnie z planem w dzień zamiany czasu z letniego na zimowy.
  5. (IP-8688) Poprawa generowanego typu choroby dla pracowników na umowie cywilnoprawnej.
  6. (IP-8685) Poprawa raportowania urlopu opiekuńczego wprowadzonego godzinowo w ostatni dzień roboczy miesiąca.
  7. (IP-8666) Odświeżanie wartości wykorzystanego urlopu wypoczynkowego pracownika po ponownym imporcie, aktualizującym indywidualny plan pracy.
  8. (IP-8577) Poprawa generowania raportu absencji dla typu choroby: Opieka nad chorym dzieckiem.
  9. (IP-7464) Nowy komunikat, ostrzegający przed edycją indywidualnych planów pracy, dla których istnieje zatwierdzona realizacja czasu pracy.

Wydruki dokumentów

  1. (IP-9019) Optymalizacja i poprawa wydruku PIT-8AR.
  2. (IP-8897) Nowe wzory: PIT-4Rv9, PIT-8ARv8, PIT-8Cv10.
  3. (IP-8858) Oprogramowanie zmian i pełna obsługa nowego wzoru deklaracji PIT-11 za rok 2019.
  4. (IP-8857) Obsługa przypadku, w którym pracownik rozpoczął chorobę bezpośrednio po ustaniu zatrudnienia i prawidłowe wykazanie miesięcy na ZUS Z-3.
  5. (IP-8707) Prezentacja na świadectwie pracy liczby godzin urlopu opiekuńczego, wykorzystanego w godzinach.
  6. (IP-8703) Nowa szata graficzna, ustandaryzowanie pod względem estetyki oraz przystosowanie do zmian prawnych wzorów dokumentów dostarczanych wraz z systemem iPersonel.
  7. (IP-8979) Dodatkowe wersje szablonu wydruku karty przychodów zawierające rozbicie wartości ze względu na ulgę dla młodych oraz typ umowy.
  8. (IP-8354) Dodatkowe ustawienie „Pomiń nierozliczone choroby” w oknie deklaracji ZUS Z-3.
  9. (IP-8574) Dostosowanie wzoru dokumentu ZUS Z3 do najnowszych zmian wprowadzonych przez ZUS.

Wysyłka mailowa dokumentów

  1. (IP-8396) Możliwość ustawienia obligatoryjnego podpisu elektronicznego dokumentów przesyłanych przez email.
  2. (IP-6752) Nowa funkcjonalność, polegająca na możliwości zdefiniowania różnych szablonów wiadomości email, generowanych z systemu do pracowników oraz wyboru zastosowanego wzoru przy wysyłce różnych typów dokumentów.

Przelewy

  1. (IP-8597) Poprawienie filtrowania wynagrodzenia chorobowego, płatnego przez pracodawcę dla opcji obniżania o zasiłki płatne przez pracodawcę przelewów do ZUS.

Inne zmiany

  1. (IP-9221) Poprawienie błędu wizualnej prezentacji pierwszego wybranego elementu w rozwijanych polach wyboru – element nie zawsze był prawidłowo zaznaczony.
  2. (IP-8708) Dedykowany komunikat informujący użytkowników systemu iPersonel, wykorzystujących aplikację zainstalowaną lokalnie na pulpicie, o odnowieniu certyfikatu bezpieczeństwa i konieczności manualnej reinstalacji skrótu.
  3. (IP-8689) Aktualizacja certyfikatów bezpieczeństwa na rok 2020.
  4. (IP-8661) Poprawka działania ekranu ponownego logowania po bezczynności w systemie.
  5. (IP-8645) Zabezpieczenie mechanizmów eksportu do Excela na wypadek przekazywania formuł zaszytych w danych systemu.
  6. (IP-8641) Aktualizacja zasad bezpieczeństwa dla przeglądarek.
  7. (IP-8629) Nowa metoda integracji z systemami zewnętrznymi, pozwalająca na pobranie danych aktywnych projektów, informacji o zatrudnieniu i zwolnieniu pracownika.
  8. (IP-8178) Możliwość importu dokumentów wraz z załącznikiem i aktami osobowymi z poziomu warstwy integracji.

Optymalizacja techniczna

  1. (IP-7619) Usprawnienie mechanizmów pobierania z systemu plików o dużych rozmiarach.
  2. (IP-8545) Optymalizacja pobierania danych płacowych według okresu naliczania listy płac.
  3. (IP-8692) Optymalizacja zapisu dużych dekretów księgowych.
  4. (IP-7531) Optymalizacja i przebudowa mechanizmów wydruku dokumentów tak, aby wiele z nich mogło być drukowanych równolegle.
  5. (IP-8640) Optymalizacja działania raportu zestawienia okresów absencji.
  6. (IP-8942) Poprawa i optymalizacja procesu naliczania list płac podczas procesu zbiorczego przeliczania.
  7. (IP-9104) Optymalizacja procesu generowania raportu ZUS RPA.

Zmiany legislacyjne od początku 2020r.

  1. (IP-7471) Nowy sposób obliczania zaliczki na podatek dochodowy w miesiącu przekroczenia pierwszego progu podatkowego. Podział podstawy podatku na dwie, liczone według różnych stawek, części.
  2. (IP-8655) Wprowadzenie nowych kwot ustawowych na rok 2020: minimalne wynagrodzenie za pracę i minimalna stawka godzinowa.
  3. (IP-8459) Rozbudowa mechanizmu naliczania ulgi dla młodych: domyślne naliczanie od stycznia 2020 r., algorytm obliczający składki ZUS od przychodu nieopodatkowanego, obsługa rocznego limitu przychodu nieopodatkowanego.
  4. (IP-8595) Wprowadzenie nowej skali podatkowej wraz z kwotami ulgi podatkowej i kosztami uzyskania przychodu, obowiązującymi od 1 października 2019 r.