Baza wiedzy.

Mamy mnóstwo wiedzy i chcemy się nią dzielić! Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o kadrach i płacach.

Jak elektroniczne paski płacowe wyparły listy miłosne?

Jak elektroniczne paski płacowe wyparły listy miłosne?

E-paski – iPersonel w roli posłańca

Kiedyś to było… Kiedyś, gdy komuś zależało, wysyłał listy miłosne. I to te odręcznie, starannie napisane, doręczone najlepiej przez posłańca. Teraz, gdy jesteś pracodawcą i Ci zależy – wysyłasz elektroniczne paski płacowe. Efekt ten sam – zatrzymujesz przy sobie tego, na którym Ci zależy.

My w tym przedstawieniu bierzemy na siebie rolę posłańca. Nasze oprogramowanie dla HR – dostarczy Twoim pracownikom elektroniczne paski wynagrodzeń (e-paski).

Elektroniczne paski płacowe: rozdanie, w którym wygrywa każdy 

Żeby dostać – trzeba najpierw dać. A jeśli Ty dasz pracownikom dostęp do e-pasków – skorzystacie na tym razem.

 1. Sprawna wysyłka pasków wynagrodzeń
  Korzyści dla pracodawcy
  Bez wątpienia, automatyczna wysyłka e-pasków oznacza dla Ciebie oszczędność czasu i pieniędzy. Mniejsza ilość zużytego papieru, to troska nie tylko o firmowy budżet, ale i o środowisko. E-paski to także koniec z wydrukami, ręcznym cięciem pasków i pakowaniem ich do kopert. Zgodnie z naszymi skomplikowanymi wyliczeniami matematycznymi na miarę Einsteina: oszczędność czasu = większa efektywność. W rezultacie możesz poświęcić się innym ważnym rzeczom, ideom czy walce o pokój na świecie. 🙂
  Korzyści dla pracownika
  Pracownik – bez fatygowania się po osobisty odbiór – dostaje informację o tym, ile zarobił i co składa się na jego wynagrodzenie.
 2. Bezpieczne przekazywanie danych – i to zgodnie z przepisami
  Korzyści dla pracodawcy
  Choć to nie lekcja yogi, będzie można się zrelaksować, bo dane pracowników są przechowywane i przekazywane zgodnie z obowiązującymi przepisami. My dbamy o bezpieczeństwo i przepisy – Ty nie zaprzątasz sobie tym głowy. Czy taki układ w naszym związku Ci odpowiada?
  Programistom też posłużyły lekcje yogi, bo stworzyli takie zabezpieczenia, że jeśli ktoś nieupoważniony będzie chciał zerknąć tam, gdzie nie powinien – to będzie się musiał nieźle nagimnastykować. W ochronie danych pomagają takie technologiczne mechanizmy, jak szyfrowanie danych, elektroniczne podpisy czy certyfikaty bezpieczeństwa.
  Korzyści dla pracownika
  Pracownik ma pewność, że inne osoby nie będą miały wglądu w informacje o jego wynagrodzeniu. To taka informacja z cyklu ,,ściśle tajne” – jest chroniona prawnie jako dobro osobiste, a jej ujawnienie grozi pociągnięciem do odpowiedzialności karnej.
 3. Łatwy dostęp do informacji
  Korzyści dla pracodawcy
  Koniec z wizytami, telefonami i pytaniami pracowników odnośnie ich wynagrodzenia. To nie to, że sugerujemy jakąś wzajemność niechęć. Absolutnie. Ale… zażalenia, wątpliwości, powtarzające się zapytania mogą odejść w niepamięć. A dobrze wiemy, jak to potrafi zdezorganizować pracę.
  Korzyści dla pracownika
  Zagubione papierowe paski płacowe to też przeszłość. Pracownik ma stały dostęp do informacji – i to z każdego miejsca i o każdej porze. Wystarczy, że zaloguje się do Portalu Pracownika lub otworzy swoją skrzynkę mailową. I już. Pasek wynagrodzenia będzie tam na niego czekał.
 4. Dobra marka pracodawcy
  Korzyści dla pracodawcy
  Pracodawca, który dba o potrzeby swojego pracownika, to dobry pracodawca. W rezultacie – każdy chce dla niego pracować. Wgląd do e-pasków zapewnia Portal Pracownika, który tym samym staje się jednym z narzędzi budowania wizerunku pracodawcy. Oczywiście, pozytywny wizerunek jeszcze nikomu nie zaszkodził. Jakby to powiedział dział marketingu: „emplojer brending” to takie „mast hew” dzisiaj. To taka Twoja przynęta na najlepszych kandydatów na rynku pracy. Wystarczy tylko, że zarzucisz sieci i złota rybka – w postaci najlepszego specjalisty z branży – trafi do Twojego zespołu. I co więcej, będzie chciała tam zostać na długo!
  Korzyści dla pracownika
  Z pewnością każdy chce być tam, gdzie mu dobrze i gdzie o niego dbają. Jeśli pracownik złapie Pana Boga za nogi (w postaci dobrego pracodawcy) to nie będzie chciał zmian. A stabilność i stałe zatrudnienie brzmią całkiem nieźle! W okienku bankowym po kredyt zwłaszcza. 🙂

E-paski: wygrywa pracodawca i pracownik

Tak, bez wątpienia to jest ten moment, w którym można śpiewać we are the champions

iPersonel mógłby też śpiewać, że przeliczyć z Tobą chce całą noc… i że nie opuści Cię już na krok. Ale jak praca to tylko w dzień. Z iPersonel szybko wyliczysz wynagrodzenie i wyślesz e-paski pracownikom, bez nadgodzin i zamartwiania się, czy zdążysz ze wszystkim na czas. To partner, który nie tylko dba o Ciebie, ale i szanuje Twój czas wolny. Ideał, prawda?