Baza wiedzy.

Mamy mnóstwo wiedzy i chcemy się nią dzielić! Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o kadrach i płacach.

E-deklaracje w iPersonel, czyli jak bezstresowo rozliczyć PIT

E-deklaracje w iPersonel, czyli jak bezstresowo rozliczyć PIT

Sprawna wysyłka e-deklaracji w iPersonel

E-deklaracje umożliwiają elektroniczne rozliczenie się z urzędami. Wysyłka e-deklaracji na strony Ministerstwa Finansów i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych to czynność, którą możesz polubić – pod warunkiem, że pracujesz z systemem kadrowo-płacowym iPersonel. Zgodnie z wyznaczonymi terminami, do 31 stycznia 2020 roku pracodawcy – płatnicy, byli zobowiązani do wysłania deklaracji PIT do urzędu skarbowego. iPersonel zapewnił im sprawną i szybką e-wysyłkę niezbędnych dokumentów. O tym, jak nasze oprogramowanie ułatwiło im pracę, przeczytasz poniżej. Tym samym, poznasz swój przyszły sposób na bezproblemową i bezstresową wysyłkę PIT-ów.

Co zyskujesz, wysyłając e-deklaracje z oprogramowaniem kadrowo-płacowym iPersonel?

 1. Ograniczasz ryzyko błędu.
  Możesz wysyłać dokumenty w wersji próbnej i upewnić się, że wszystko wypełniłeś tak, jak należy.
  W iPersonel możesz wygenerować dokumenty w wersji próbnej. Dzięki temu masz możliwość sprawdzenia, czy wszystkie informacje, które zawarłeś są poprawnie wypełnione.
  O pomyłkę nietrudno! Przykłady? System kadrowo-płacowy sprawdzi, czy wprowadziłeś prawidłowy urząd skarbowy w karcie pracownika oraz czy zatwierdziłeś wszystkie listy płac, które mają być uwzględnione w rozliczeniu rocznym. A jeśli chciałbyś, przez pomyłkę, wysłać PIT w 2020 roku z 2017 roku – to też Ci się nie uda. 😉 Dzięki temu, zaoszczędzisz czas, który byłby stracony na naprawę skutków tych błędów. Więcej czasu otrzymasz również dzięki temu, że e-deklaracje możesz wysyłać zbiorczo.

  Wysyłka e-deklaracji w iPersonel - komunikat

  Co ważne, wydruki próbne służą wyłącznie do celów kontrolnych, nie są zapisywane w systemie ani nie trafiają do modułu e-Deklaracji. Dopiero po sprawdzeniu poprawności i akceptacji, dokumenty będą dostępne w e-teczkach pracowników, gotowe do wysyłania na strony urzędowe.
 2. Dostarczasz bez ryzyka.
  Opcja ,,bramki testowej” pozwala Ci sprawdzać, czy deklaracja będzie doręczona poprawnie.
  Jeśli martwisz się o to, czy Twoje e-deklaracje na pewno będą doręczone, to właśnie w tym momencie, możesz przestać to robić. Nasz system kadrowo-płacowy umożliwia wysyłkę testową, która pozwoli Ci na uzyskanie informacji o ewentualnych błędach. Jeśli użyjesz nieważnego podpisu – dowiesz się o tym i będziesz miał okazję do jego uaktualnienia. Oznacza to, że przed ostateczną wysyłką, możesz już być spokojny, ponieważ już wiesz, że wszystkie czynności związane z przekazaniem deklaracji wykonałeś poprawnie.
 3. Jesteś na bieżąco.
  System stale informuje Cię o statusie wysłanych e-deklaracji.
  Jeśli bramka testowa nie przekonała Cię do tego, że możesz być spokojny o wysyłkę swoich e-deklaracji – to próbujemy dalej. 😊 Przejdźmy zatem do etapu, w którym upewniłeś się, że wszystko jest tak, jak być powinno i kliknąłeś ,,Wyślij”. Jeden ciężar z głowy mniej. Jednak w głowie wciąż te same obawy, czy aby na pewno e-dokumenty zostaną doręczone poprawnie, prawda? Mamy i na to rozwiązanie! W iPersonel na bieżąco możesz śledzić status wysłanych deklaracji i ostatecznie uzyskać potwierdzenie odbioru. Może jednak zdarzyć się tak, że Ministerstwo nie przetworzy wszystkich przesłanych deklaracji – wówczas wyświetli się status ,,Wysłane – niepotwierdzone”. Jedyne co musisz zrobić w tej sytuacji – to kliknąć w jeden przycisk ,,Pobierz UPO”. Wówczas system ponownie połączy się z bramką Ministerstwa i pobierze brakujące Urzędowe Potwierdzenie Odbioru.
  Czy istnieje łatwiejszy, pewniejszy i wygodniejszy sposób na wysyłkę e-deklaracji?
 4. Wsparcie i pomoc naszego zespołu.
  Jesteśmy nie tylko dostawcą oprogramowania, lecz także partnerem i wsparciem.
  Reprezentujemy branże IT, więc zrozumiałym jest, że dążymy do pełnej automatyzacji wszelkich czynności. Nie zapominamy jednak jak ważny jest kontakt międzyludzki. Z tego powodu stale przyjmujemy zgłoszenia i na bieżąco je rozwiązujemy, dzieląc się radą i fachową pomocą techniczną.
  Rozumiemy potrzeby, dlatego nasi klienci otrzymali aktualne materiały PDF, wyjaśniające całościowy przebieg procesu wysyłki e-deklaracji w oprogramowaniu kadrowo-płacowym iPersonel. Użytkownicy mają także do dyspozycji filmik instruktażowy ,,Wysyłka e-deklaracji w iPersonel”, dzięki któremu razem z nimi możemy przejść przez wszystkie etapy wysyłki. Dla tych, którzy już korzystają z systemu to ułatwienie. Z kolei dla tych, którzy jeszcze nie mieli przyjemności na nim pracować – dowód, że okres wysyłki PIT-ów wcale nie musi oznaczać gorączki rozliczeniowej. A jeśli u niektórych pojawiają się takie objawy… To mamy silnie działający środek w obszarze kadrowo-płacowym, a nawet cały system (wraz z personelem), zwalczający wszelkie niedogodności w tym zakresie. 😊

Po pierwsze, bezpieczeństwo

Od tego zawsze wychodzimy. Może wydawać się to sprzeczne, ponieważ umieszczamy informację o tym w zupełnie innej kolejności. Jednak… Wielokrotnie podkreślaliśmy, że dane w naszej chmurze są całkowicie bezpieczne – i zagwarantowanie tego bezpieczeństwa leży w naszych rękach. Jesteśmy od tego, by się tym zająć, a Ty nie musisz się o nic martwić. Wiemy, że gdy wysyłasz dokumenty, chcesz mieć pewność, że trafią do urzędu, a osoby trzecie nie będą miały do nich wglądu. Doskonale to rozumiemy i o to zadbaliśmy. W jaki sposób?

 1. Certyfikaty bezpieczeństwa.
  iPersonel jest rozwiązaniem webowym. Dostęp wymaga dodatkowej konfiguracji i działania w trybie podwyższonych uprawnień. Instalacja certyfikatu zajmie Ci parę minut, a system przeprowadzi Cię przez cały jej proces. Podobnie postępujesz, zezwalając aplikacjom zaufanym na pracę w trybie podwyższonych uprawnień.
  To prosty proces, który nie wymaga od Ciebie skomplikowanych umiejętności na miarę specjalisty IT. W razie wątpliwości, procesy instalacji możesz zobaczyć w naszym filmiku ,,Wysyłka e-deklaracji w iPersonel”. W materiale wideo krok po kroku, kliknięcie po kliknięciu, przedstawiliśmy cały jej przebieg.
 2. Klucze podpisu kwalifikowanego.
  Podpis kwalifikowany to Twój podpis, ale w wersji elektronicznej. Możesz nim podpisywać ważne dokumenty w bezpieczny sposób. Odbiorcy Twoich dokumentów mogą być pewni, że mają do czynienia z wiarygodnym źródłem informacji.
 3. Zabezpieczenia serwerowni.
  W tym zakresie współpracujemy z firmą Beyond, która posiada certyfikat, ustanawiający standardy w czterech obszarach dla centrów danych. Są to: architektura, mechanika, zasilanie i telekomunikacja. Certyfikat ANSI / TIA-942 Rated-4 jest potwierdzeniem spełnienia powyższych wymogów. Godnym uwagi jest fakt, że Beyond uzyskał go jako jedyne Centrum Danych w Europie Środkowo-Wschodniej.
  American National Standards Insitute (ANSI) bardzo dokładnie weryfikuje podmioty pod kątem zgodności z wyznaczonymi standardami technologicznymi. ANSI sprawdza nawet 2600 wymagań (podczas gdy inne instytucje ograniczają się do kilkuset kryteriów). Dokładność i precyzja gwarantuje Twoim danym w chmurze absolutne bezpieczeństwo.

Reasumując, dokładamy wszelkich starań, by standardy bezpieczeństwa były nie tylko utrzymywane, ale przede wszystkim rozwijane. Udoskonalamy także inne funkcjonalności naszego programu kadrowo-płacowego iPersonel. Dotyczy to także każdego innego oprogramowania w chmurze, które posiadamy w swojej ofercie. Sprawdź pozostałe produkty.

E-deklaracje w iPersonel – szczegóły

Powyżej skupiliśmy się przede wszystkim na korzyściach, jakie niosą za sobą e-deklaracje w iPersonel. Nie zgłębialiśmy się w szczegóły, ponieważ uważamy, że od spraw technicznych i stricte IT jesteśmy my. Z kolei Twoim zadaniem jest wygodne i przede wszystkim efektywne korzystanie z systemu. 😉 Jeśli jednak chcesz poznać konkretne dane lub masz dodatkowe pytania – napisz. Z chęcią także umówimy się na prezentację systemu kadrowo-płacowego. Podczas spotkania wspólnie ustalimy, jak możemy usprawnić Twój dział personalny i obsługi wynagrodzeń.

Słownik użytkownika iPersonel

Tegoroczne problemy z wytyczeniem zasad rozliczania PIT-11 przez Krajową Informację Skarbową są bardzo dobrze znane działom kadrowo-płacowym. Musiały się one uzbroić w niebywałą cierpliwość… A skoro o cierpliwości mowa…

Pobierz grafikę i wyślij komuś, kto Cię zrozumie. 😉

Nasi użytkownicy nie musieli się martwić, ponieważ zadbaliśmy o to, by wszystko było zgodnie z prawem i wyznaczonymi zasadami.

Bądź na bieżąco z iPersonel.